Profile

Menu Style

Cpanel

DREWNIANE ŁODZIE - GONDOLE

  • PDF

Od wieków szkuty i baty królowały na Wiśle i jej dopływach. Już w XVI wieku te tradycyjne płaskodenne łodzie używane były do transportu śródlądowego masowych ładunków, np. zboża lub piasku. Tradycja ta silnie związana jest z Pułtuskiem, czyli „naszym” miastem, gdzie przez lata szkuty i baty transportowały do miasta żwir i piach z okolicznych wsi. To właśnie te łodzie zainspirowały nas do budowy naszych gondoli, które z powodzeniem wykorzystywane są w celach turystycznych w całej Polsce, z tym, że zamiast piachu przewożą ludzi.

DREWNIANE ŁODZIE - GONDOLE

Nasze gondole są odpowiednio zmodyfikowanymi wersjami szkut i batów, wykonanymi ze świerku i sosny. Dostosowaliśmy je do przewozu ludzi i tym sposobem stały się doskonałym środkiem transportu dla osób, które mają ochotę delektować się pięknem nadwodnej natury. W zależności od potrzeb klientów proponujemy łodzie o długości 8-12 metrów i szerokości 1,5-2 metrów. Wszystko zależy od tego do przewozu ilu osób mają służyć. Napędzane są silnikiem, i chociaż to w gestii klienta pozostawiamy zakup odpowiedniego silnika, zawsze służymy radą przy wyborze takowego, jak również montujemy go, tak, że gondola oddana w ręce klienta gotowa natychmiast do odbycia swojego pierwszego rejsu.

Możemy poszczycić się faktem, że nasze łodzie doskonale radzą sobie na wodach w całej Polsce – Starych Jabłonkach (hotel Bamber), Lidzbarku Warmińskim (zamek), Augustowie, Gniewie (zamek Polmlek), Malborku, Krakowie i Ełku. Mają one wszechstronne zastosowanie w przemyśle turystycznym. Są nie tylko doskonałym narzędziem służącym do organizacji wycieczek po wodach rzek i jezior, ale również oryginalnym tłem do rozmaitych sesji zdjęciowych (np. ślubnych, z okazji chrzcin, z udziałem dzieci, ciążowych i wielu, wielu innych) oraz ciekawym miejscem do organizacji kameralnych uroczystości i biesiad. Na życzenie klienta możemy wykonać również specjalnie przystosowany do gondoli stół, na którym można będzie umieścić przysmaki i napoje podczas dłuższych wypraw. Łodzie są zadaszone, więc mogą być używane od wiosny, aż do późnej jesieni.

Naszą „wodną” ofertę poszerzyliśmy również o lejtaki, czyli tradycyjne drewniane łodzie rybackie, które wykorzystywane są również w celach rekreacyjnych. Jest to łódź płaskodenna o długości 5 – 8 metrów i szerokości 1,2 metra. Dawniej używana była na środkowej Wiśle i wyróżniała się tym, że miała dziób z obydwóch stron. Tym sposobem nie trzeba było jej zawracać na wąskich odcinkach rzeki – wystarczyło po prostu wiosłować w przeciwnym kierunku.
Zarówno gondole, jak i lejtaki wykonujemy tradycyjnymi metodami, które przekazali nam doświadczeni szkutnicy. Sprawia to, że każda łódź przez nas wykonana ma oryginalny charakter i nawiązuje do wieloletnich polskich tradycji szkutniczych.

Jeśli chcą Państwo dokładniej przyjrzeć się naszym łodziom, zapraszamy do zakładki Galeria.
Jeśli natomiast mają Państwo ochotę dowiedzieć się więcej o historii gondoli i lejtaków oraz naszej z nimi przygody, zapraszamy na firmowego bloga ZURFAM: www.zurfam.blox.pl

Znajdujesz sie tutaj Home